kaszubskaponiewierka.pl

Blog tematyczny o sporice, diecie i kuchni.

Turystyka

Bieszczady trasy – najpopularniejsze szlaki

Bieszczady trasy – najpopularniejsze szlaki

Choć to Tatry są największymi górami w naszym kraju. To warto zwrócić tez uwagę na Bieszczady trasy tam obecne są równie piękne jak w Tatrach. Turyści coraz chętnie wybierają się właśnie tam. Z racji jednak tego, że są to góry zdecydowanie mniej popularne, przed pierwszym wyjazdem warto dowiedzieć się nieco więcej o dostępnych w nich szklakach. Bieszczady szczyty i wysokości — co powinno się wiedzieć?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie jest najwyższy szczyt Bieszczad
  • jakie trasy dla początkującyhc wybrać

Najwyższy szczyt Bieszczad — Tarnica

Od jakiego szlaku najlepiej zacząć swoją przygodę z Bieszczadami? Nie da się ukryć, że najlepszym wyborem w takiej sytuacji będzie wejście na najwyższy szczyt Bieszczad, czyli na Tarnicę. Najlepiej swoją wędrówkę zacząć od Wołosatego, ponieważ jest to trasa najprzyjemniejsza i z całą pewnością najładniejsza. Czas wejścia na szczyt to około 2 godzin. Drugie tyle trzeba liczyć na powrót.

Bieszczady trasy dla początkujących

Inną bardzo często wybieraną trasą, szczególnie przez początkujących, którzy dopiero chcą przywyknąć do wędrówek lub rozchodzić się na samym początku zwiedzania Bieszczad, jest wejście na Smerek. Choć szlak jest dość długi i jego przejście może zająć nawet ponad 3 godziny, to jednak jest stosunkowo prosty i wprost idealnie nadaje się do tego, aby przygotować swoje ciało na późniejszy większy wysiłek.
Na samej górze znajduje się metalowy krzyż, a także fantastyczna panorama na całe góry. Zdecydowanie warto więc poświęcić te kilka godzin na wejście i zejście, ponieważ widok jest tego z całą pewnością wart.

Połonina Wetlińska

Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy i najlepiej rozpoznawalny szlak w Bieszczadach? Nie da się ukryć, że taką właśnie trasą jest ta prowadząca na Połoninę Wetlińską. To właśnie na niej znajdują się najpopularniejsze w Bieszczadach schronisko górskie, czyli słynna Chatka Puchatka. Jest to szlak stosunkowo długi, ponieważ przejście całości może zająć nawet ponad 4 godziny w jedną stronę. Warto więc do niego odpowiednio się przygotować i mieć ze sobą zapas jedzenia oraz wody.

bieszczady trasy

Bieszczady trasy – Połonina Caryńska

Praktycznie obowiązkowym szlakiem dla każdego turysty chcącego zwiedzić Bieszczady jest szlak czerwony z Brzegów Górnych. Całość ma niespełna 4 kilometry i tylko 4 wierzchołki więc może wydawać się trasą nieco krótką dla wprawnego wędrowca. Jest to jednak miejsce naprawdę magiczne, które zachwyci każdego turystę przepięknymi widokami.
Co można dokładnie zobaczyć na szczytach? Rozpościera się z nich piękna panorama na praktycznie całe Zachodnie Bieszczady, a także na Góry Sanocko-Turczańskie.

Mała Rawka i Wielka Rawka

Ostatnim właściwie obowiązkowym szlakiem, który trzeba przejść w Bieszczadach, jest ten prowadzący najpierw na Małą, a potem na Wielką Rawkę. Co sprawia, że jest to tak ważne dla każdego turysty miejsce? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że to z tych dwóch szczytów rozpościera się widok na dwie najwspanialsze połoniny w Bieszczadach, czyli na Wetlińską i Caryńską. Długość tego szlaku to nieco ponad 9 kilometrów, a czas jego przejścia nie powinien być dłuższy niż 3,5 godziny w jedną stronę.

Udostępnij