kaszubskaponiewierka.pl

Blog tematyczny o sporice, diecie i kuchni.

Dieta

Słodycze na diecie – co trzeba wiedzieć?

Słodycze na diecie – co trzeba wiedzieć?

Zima to czas, gdy wiele osób krytycznym okiem zaczyna spoglądać na wskazania wagi i rozważa rozpoczęcie diety. Często jednak wątpliwości budzi to, jak można pogodzić odchudzanie i niejedzenie słodyczy. Jak się jednak okazuje, słodycze na diecie mogą być dozwolone. Trzeba jedynie wiedzieć to, po co sięgać. Jak więc wygląda dieta od strony małych przekąsek i słodkości?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego słodycze na diece nie są wskazane
  • dlaczego wyeliminowanie słodyczy jest trudne
  • jakie słodycze można jeść na diecie

Dlaczego słodycze na diecie nie są wskazane?

Jeśli zaczyna się dietę mającą na celu pozbycie się kilku kilogramów, zawsze jednym z pierwszych jej punktów jest wykluczenie z jadłospisu słodyczy. Wiedzieć bowiem trzeba, że różnego rodzaju słodkie przekąski, czekoladki, cukierki czy też ciastka, to ogromna ilość cukru i innych niezdrowych składników. Takie słodycze nie tylko powodują nadmierne psucie się zębów, lecz przede wszystkim odkładanie się w ciele niepotrzebnych kilogramów. Samo wyeliminowanie z diety wysokosłodzonych napojów jest w stanie przynieść pozbycie się kilku kilogramów w ciągu zaledwie 4-6 tygodni.

Dlaczego wyeliminowanie słodyczy jest tak trudne?

Każda będąca kiedyś na diecie osoba wie, jak trudne jest pozbycie się słodyczy z codziennego jadłospisu. O ile odstawienie fast foodów czy też ogólnie niezdrowej żywności można dość łatwo zrobić, tak już jednak wyeliminowanie cukru jest skrajnie trudne. Z jakiego powodu?
Jak się okazuję, cukier zaliczany jest do grupy niezwykle uzależniających substancji. Wielu specjalistów uważa, że może być nawet tak samo uzależniający, jak twarde narkotyki. Z tego też powodu ludzki mózg broni się przed tym, żeby zrezygnować z cukru. Dla wielu osób jest to wręcz niemożliwe.

słodycze na diecie

Jakie słodycze na diecie można jeść?

Na szczęście nie zawsze ograniczenie słodyczy na diecie jest potrzebne. Jak się bowiem okazuje, istnieje całkiem spora grupa różnych produktów, które mogą zastąpić klasyczne słodkości. Po co warto sięgnąć w czasie diety i czym oszukać mózg?
Zdecydowanie jednym z lepszych zamienników dla zwykłych słodyczy są suszone owoce. W dalszym ciągu zawierają one cukier, więc przyniosą ulgę w chwili słabości, lecz jednocześnie są o wiele zdrowsze i szybciej można się nimi nasycić, więc spożywa się ich mniejsze ilości. Podczas wybierania suszonych owoców najlepiej postawić na te, które suszone są na słońcu, a nie przemysłowo.
Oczywiście innym bardzo często polecanym zamiennikiem dla klasycznych słodyczy są po prostu owoce. Są one smaczne, zdrowe i zapewne każdy chętnie po nie sięgnie. W tym wypadku najlepiej wybierać te, na które ma się ochotę i które się lubi.
Choć wiele osób może ta informacja zaskoczyć, to jednak doskonałą słodkością jest kakao i czarna czekolada. Co jednak bardzo ważne, podczas jej kupowania trzeba zwracać uwagę na to, aby czekolada miała przynajmniej 75% zawartości kakao. Jest on źródłem wielu minerałów i witamin, a jednocześnie zawiera ograniczoną ilość cukru.
Jeśli ktoś ma ochotę na wypieki i batony, warto zdecydowanie najlepiej zrobić je po prostu samodzielnie w domu. Dzięki temu nie tylko ma się kontrolę nad ich składem, lecz przede wszystkim nad wartościami odżywczymi. Sprawia to, że mogą one być o wiele zdrowsze niż te kupowane w sklepie.

Udostępnij