kaszubskaponiewierka.pl

Blog tematyczny o sporice, diecie i kuchni.

Zdrowie

Plan treningowy dla początkujących – z czego powinien się składać?

Plan treningowy dla początkujących – z czego powinien się składać?

Wiele osób nie ma pojęcia, od czego zacząć trening na siłowni. Istnieje kilka ważnych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę. Jeśli na samym początku zadbasz o podstawowe aspekty, to w przyszłości unikniesz rażących błędów lub kontuzji. W tym artykule przedstawimy plan treningowy na siłownię dla początkujących osób, które chcą zmienić swoją sylwetkę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki plan dla początkujących na siłownie
  • jaki plan żywieniowy zastosować
  • co trzeba wiedzieć przy pracy nad sylwetką

Plan treningowy dla początkujących na siłownie

Na początku powinieneś oczywiście określić własne priorytety. Siłownia wcale nie musi wiązać się z odchudzaniem, ponieważ wiele osób chce po prostu poprawić kondycję lub rozbudować konkretną partię mięśniową. Należy pamiętać, że plan treningowy dla początkujących powinien być przede wszystkim możliwy do zrealizowania, żeby był skuteczny. Trzeba wybierać ćwiczenia, które są osiągalne w zakresie twoich możliwości i nie będą sprawiać trudności. Pamiętaj także o ustaleniu właściwej diety, ponieważ musisz mieć energię, żeby ćwiczyć na siłowni.

plan treningowy dla początkujących

Plan żywieniowy

Plan żywieniowy musi być dostosowany do twoich potrzeb oraz celu. Powinieneś mieć nadwyżkę kalorii w trakcie masy, natomiast podczas odchudzania pracuj na deficycie kalorycznym. Bardzo istotny jest również odpoczynek, dlatego musisz koniecznie pamiętać o regeneracji. Trudno mówić o uzyskaniu pożądanego rezultatu, jeśli nie zapewnisz organizmowi optymalnego odpoczynku. Nie można też zapominać o suplementacji. Podczas planu treningowego dla początkujących sprawdzą się dobrze odżywki dla profesjonalnych sportowców. Najlepiej wybierać odżywki od sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Warto zainwestować także w profesjonalną odzież sportową, żeby zagwarantować sobie maksymalny komfort podczas ćwiczeń. Trzeba dodać, że ubrania sportowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, które pozwalają ograniczyć wszelkie niedogodności.

Praca nad sylwetką

Należy trzymać się zasad, gdy pracujesz nad własną sylwetką. Trening jest ważny, ale nie zbudujesz większych mięśni bez zdrowej i zbilansowanej diety. Osoby początkujące nie powinny się porywać od razu na duże ciężary. Nie musisz ćwiczyć, jak twój bardziej zaawansowany kolega, ponieważ na wszystko potrzeba czasu. Z pewnością w kilka miesięcy nie zostaniesz kulturystą, więc nawet się na nią nie nastawiaj. Zostaniesz nagrodzony, jeśli będziesz cierpliwy i konsekwentny. Możesz skorzystać z gotowych planów treningowych dostępnych w internecie lub rozpisać sobie samodzielnie. Powinieneś też uważać, jeśli w przeszłości miałeś jakieś kontuzje. Właśnie dlatego najlepiej, jeśli osoba doświadczona ułoży ci cały plan. W przypadku osób początkujących najlepiej sprawdzi się trening FBW (Full Body Workout). Jest to trening całego ciała, który angażuje wszystkie mięśnie. Dzięki FBW dostarczasz mięśniom odpowiednich bodźców, żeby mogły się rozwijać. Trzeba także pamiętać, żeby się regenerować pomiędzy sesjami treningowymi. Ćwiczenia całego ciała pomogą uchronić się przed przetrenowaniem. Warto pamiętać, że podstawą każdego treningu jest rozgrzewka. Wiedzą o tym doskonale wszyscy zawodowi kulturyści.

Udostępnij