kaszubskaponiewierka.pl

Blog tematyczny o sporice, diecie i kuchni.

Sport

Jaka piłka tenisowa? Rodzaje i właściwości piłek do tenisa ziemnego

Jaka piłka tenisowa? Rodzaje i właściwości piłek do tenisa ziemnego

Piłki przeznaczone do gry w tenisa ziemnego występują w wielu wariantach. Jakie z nich można znaleźć w sprzedaży?

Chociaż z pozoru wszystkie piłki tenisowe wyglądają podobnie, to jednak w rzeczywistości kategoria ta obejmuje zróżnicowane modele. Gdy poszukiwana jest dobra piłka tenisowa dotenisa.pl to sklep internetowy, gdzie można zamówić piłki w wielu wariantach. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, zobacz poniższe zestawienie rodzajów piłek oraz ich najważniejszych cech i właściwości.

Piłki tenisowe ciśnieniowe

Dzisiaj w tenisie używa się często piłek ciśnieniowych. Czym dokładnie się one charakteryzują?

Piłki ciśnieniowe to takie, które wewnątrz mają powietrze pod wysokim ciśnieniem. Oznacza to, że są one lżejsze od piłek bezciśnieniowych, a także są szybsze. To powoduje, że takie piłki najczęściej używane są w trakcie zawodów, turniejów tenisowych. Wybierają je głównie doświadczeni tenisiści, ale również mogą grać nimi osoby początkujące.

Główne minusy piłek ciśnieniowych to przede wszystkim ich wyższa cena oraz spadek ciśnienia na skutek czasu, dlatego też wymagają one wtedy wymiany na nowe, co generuje dodatkowe koszty.

Gdy poszukiwana jest dobra ciśnieniowa piłka tenisowa dotenisa.pl to sklep, w którym można zakupić takie piłki w wielu wariantach. Sprzedawane są one w specjalnych pojemnikach w kształcie tuby, dzięki czemu zachowują one swoje ciśnienie.

Piłki tenisowe bezciśnieniowe

To rodzaj piłek tenisowych używanych najczęściej, głównie do treningów oraz nauki gry w tenisa. Tym, co je charakteryzuje, jest brak wewnętrznego ciśnienia i budowa z grubszej, ale elastycznej gumy, co powoduje, że dobrze odbijają się one od rakiety i kortu.

Bezciśnieniowe piłki tenisowe sprawiają wrażenie dość ciężkich i są wolne, dlatego zwykle są one używane przez osoby początkujące. Niekiedy sięgają po nie również osoby z większym doświadczeniem, ponieważ są one przystępne cenowo i nie tracą swoich właściwości na skutek gry, jak ma to miejsce z piłkami ciśnieniowymi.

Piłki tenisowe bezciśnieniowe można kupić w niskich cenach. Są one najczęściej sprzedawane w workach albo w wiaderkach.

Piłki tenisowe niskociśnieniowe

W sklepach tenisowych można znaleźć też piłki określane jako niskociśnieniowe. Czym wyróżniają się one na tle piłek tenisowych innych typów?

Takie piłki mają niskie ciśnienie wewnątrz, dlatego też są one lżejsze od bezciśnieniowych, natomiast nie tak lekkie jak ciśnieniowe. Są one używane głównie w treningach przez dzieci i młodzież, ponieważ ułatwiają one wtedy zdobywanie pierwszych umiejętności.

Piłki tenisowe gąbkowe

Przy opisie różnych rodzajów piłek tenisowych warto też wspomnieć o tych gąbkowych, czyli wykonanych z gąbki – pianki syntetycznej.

Takie piłki tenisowe są lekkie i mają dobrą sprężystość, dlatego bardzo dobrze nadają się one do gry dla dzieci. Są one oferowane w różnych wariantach pod względem ich wagi, dlatego można dobrać je do konkretnych potrzeb, w tym weku dziecka.

Gdy potrzebna jest nowa piłka tenisowa dotenisa.pl to sklep internetowy, w którym można zakupić najwyższej jakości piłki do gry w tenisa ziemnego od najlepszych marek z szybką dostawą pod wskazany adres.

Udostępnij