kaszubskaponiewierka.pl

Blog tematyczny o sporice, diecie i kuchni.

Kuchnia

Makaron po azjatycku – warto?

Makaron po azjatycku – warto?

Często jest tak, że w sprawach posiłków skupiamy się jedynie na tym, co bardzo dobrze znamy. Nie ma w tym niczego złego (można też to zrozumieć), ale zawsze warto odpowiedzialnie poszerzać horyzonty. Co powiesz na makaron po azjatycku z warzywami?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest makaron po azjatycku
  • co jest potrzebne do przygotowanie
  • jak przygotować makaron po azjatycku
  • jakie są zalety kuchni azjatyckiej

Postawienie na klasykę

Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o makaron po chińsku. Jeżeli słyszysz o tej propozycji po raz pierwszy, to znaczy, że masz wiele do nadrobienia. Propozycja ta to po prostu klasyka kuchni chińskiej. Dobrze też spojrzeć na to z innej strony – czy musimy ograniczać się do tego, co dzieje się za Wielkim Murem? Mowa o daniu, które ma swoich miłośników na całym świecie i absolutnie nie ma w tym przypadku.

O szczegółach można mówić wiele, ale wszystko sprowadza się do tego, że makaron po chińsku z warzywami jest smaczny, pożywny i łatwy w przygotowaniu. Czy potrzeba czegoś więcej?

Makaron po azjatycku – co jest potrzebne?

Jeżeli makaron po chińsku brzmi kusząco, nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na składnikach. Lista potrzebnych składników przedstawia się następująco:

– 1 słoik warzyw do woka (warzywa mają być wypłukane i odsączone),
– 3 łyżki sosu sojowego jasnego,
– 150 g makaronu jajecznego (makaron ugotowany al dente),
– 1 łyżeczka przyprawy chińskiej,
– ½ łyżeczki oleju z prażonego sezamu (jeżeli potrzeba czegoś do smaku),
– 2 ząbki czosnku (należy drobno pokroić),
– kilka gałązek dymki (pokroić w 2 cm kawałki),
– 1 łyżka oleju.

Nie trzeba tego wiele, prawda?

makaron po azjatycku

Pora na przygotowania

Zaczynamy od rozgrzania patelni i tego, aby wlać na nią olej. Potem podsmażamy czosnek aż do momentu, w którym zacznie się uwalniać aromat. W dalszej kolejności dodaje się warzywa i co równie istotne, warzywa powinno smażyć się przez minutę. Później mamy czas na wrzucenie makaronu. Po makaronie pora na sos sojowy, przyprawę i olej. Całość powinno się wymieszać i smażyć przez 3 minuty. Zanim podasz danie, posyp je dymką.

Jak już wcześniej była mowa, potrawa jest łatwa w przygotowaniu. Gdyby jednak pojawiły się jakieś trudności, w internecie z pewnością można znaleźć pomocne filmiki. Czy wręcz nawet można liczyć na poradę.

Kuchnia azjatycka

Kto wie, może opisany makaron będzie początkiem nowości w życiu? Czasem niewiele trzeba, aby nawyki żywieniowe uległy gwałtownej zmianie. Oczywiście ważne jest też to, żeby ewentualna zmiana była pozytywna.

W przypadku kuchni azjatyckiej trudno znaleźć powody do narzekań. Możemy mówić o licznych zaletach – kulinarnych i zdrowotnych. Gdyby potrzeba było jakiegoś konkretu, wystarczy zainteresować się osobami mającymi nadwagę. Czy nie jest przypadkiem tak, że nadwaga to w Azji stosunkowo rzadkie zjawisko? Kiedy śledzi się poszczególne kraje, naturalnie może być różnie, ale na pewno mowa o czymś, co jest warte analizy. Ponadto nie trzeba ograniczać się do nadwagi – jak jest z nowotworami i chorobami układu krążenia? Czy nie tak, że mowa o problemach, które występują rzadko? Warto też pamiętać o tym, że świeże warzywa to składnik niemal każdego posiłku (a świeże warzywa to źródło witamin).

Udostępnij